
specifications
| COLOUR | Clear |
| MATERIAL | PET |
| PRODUCT DIMENSIONS | 90mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 1000/ctn |
| bags | 10/ctn |
| pcs/bag | 100 |
| Shipper Gross Weight | 3.5 kg |
| Shipper Dimensions | 480 mm x 420 mm x 205 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 12 carton/layer, 4 layers/pallet = 48 ctn |
PET Straw Free Lid 90mm 1000pc/ctn
PRODUCT CODE: SFL90PET
- PET straw-free lid to fit 90mm cup.
- Perfect for cold drinks or food like milkshakes, juice, wine, yoghurt, iced coffee or slushies below 60 degrees C.
- Flat and dome lid also available.
- Subject to Single Use plastic ban in SA and WA.
$51.45
+gst / carton
1000 pcs / $0.05 ea
quantity (carton)
Availability: 31 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 31 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
KRCP |
300 pcs / $0.37 ea
$112.00+gst / carton
GP4 (Pack) |