
specifications
| COLOUR | Multi |
| MATERIAL | Corrugated |
| PRODUCT DIMENSIONS | 231x231x40mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 100/ctn |
| bags | 1/ctn |
| pcs/bag | 100 |
| Shipper Gross Weight | 8 kg |
| Shipper Dimensions | 650 mm x 319 mm x 140 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 4 carton/layer, 11 layers/pallet = 44 ctn |
| Additional Info | FSC Type: FSC® RECYCLED Paper Additional Information: <p>Not suitable for reheating or long term refrigeration.</p>
|
compatible products
Pizza Box Brown Printed 9 Inch 100pc/pack
PRODUCT CODE: PBBP9
- Corrugated cardboard brown pizza boxes with Viva Italia print. 130 GSM brown+110 GSM E flute+120 GSM brown.
- Perfect for takeaway pizza, pastries, cannoli, cookies or charcuterie.
- Flat packed, easy to assemble.
- Various sizes available.
- Not suitable for reheating or long term refrigeration.
$37.29
+gst / carton
100 pcs / $0.37 ea
quantity (carton)
Availability: 62 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 62 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
KSC1000 |
300 pcs / $0.42 ea
$126.00+gst / carton
RPETDDL |
500 pcs / $0.12 ea
$57.75+gst / carton
BBAP8/12L |
1000 pcs / $0.17 ea
$168.00+gst / carton
AAC6S |
1000 pcs / $0.10 ea
$100.32+gst / carton
PSBWHITEIW |
1000 pcs / $0.08 ea
$82.95+gst / carton
GPGBLUEL(PACK) |