
specifications
| COLOUR | White Outside + Brown Inside // 140gsm white+110gsm E flute+130gsm brown Thickness 1.4-1.5mm |
| MATERIAL | Corrugated |
| PRODUCT DIMENSIONS | 332x332x40mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 100/ctn |
| bags | -/ctn |
| pcs/bag | – |
| Shipper Gross Weight | 14 kg |
| Shipper Dimensions | 850 mm x 421 mm x 140 mm / ctn |
| Pallet Configuration | = 35 ctn |
| Additional Info | FSC Type: FSC® RECYCLED Paper Additional Information: <p>Not suitable for reheating.</p>
|
compatible products
Pizza Box White 13 Inch 100pc/pack
PRODUCT CODE: PBW13
- Corrugated cardboard white pizza boxes with brown inside. 140 GSM white+120 GSM E flute+130 GSM brown.
- Perfect for takeaway pizza, pastries, cookies or charcuterie.
- Flat packed, easy to assemble.
- Various sizes available.
- Can be customised, MOQs apply.
- Not suitable for reheating.
$67.65
+gst / carton
100 pcs / $0.68 ea
quantity (carton)
Availability: 1021 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 1021 in stock
This is available for custom print. MOQs apply.
Availability: 1021 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
WRC650 |