
specifications
| COLOUR | White Outside + Brown Inside |
| MATERIAL | Corrugated |
| PRODUCT DIMENSIONS | 380x380x40mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 50/ctn |
| bags | -/ctn |
| pcs/bag | – |
| Shipper Gross Weight | 9 kg |
| Shipper Dimensions | 950 mm x 467 mm x 70 mm / ctn |
| Pallet Configuration | = 35 ctn |
| Additional Info | FSC Type: FSC® RECYCLED Paper Additional Information: <p>Not suitable for reheating.</p>
|
compatible products
Pizza Box White 15 Inch 50pc/pack
PRODUCT CODE: PBW15
- Corrugated cardboard white pizza boxes with brown inside. 140 GSM white+120 GSM E flute+130 GSM brown.
- Perfect for takeaway pizza, pastries, cookies or charcuterie.
- Flat packed, easy to assemble.
- Various sizes available.
- Can be customised, MOQs apply.
- Not suitable for reheating.
$43.23
+gst / carton
50 pcs / $0.86 ea
quantity (carton)
Availability: 205 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 205 in stock
This is available for custom print. MOQs apply.
Availability: 205 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
BSB16/25/32LPET |
300 pcs / $0.17 ea
$51.29+gst / carton
RC24/32LS |