
specifications
| COLOUR | Brown |
| MATERIAL | Bamboo Fibre + PLA Coated |
| PRODUCT DIMENSIONS | 98mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 500/ctn |
| bags | 20/ctn |
| pcs/bag | 25 |
| Shipper Gross Weight | 5.5 kg |
| Shipper Dimensions | 650 mm x 220 mm x 540 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 14 carton/layer, 2 layers/pallet = 34 ctn |
compatible products
PLA Coated Bamboo Paper Lid Fits BBAP16 500pc/ctn
PRODUCT CODE: BBAP16L
- Bamboo paper bowl with PLA coating.
- Ideal for a variety of foods like salad, yoghurt, noodles and curry.
- Various sizes available. Matching flat PLA coated bamboo paper lids available.
- Can be customised. MOQs apply.
$120.75
+gst / carton
500 pcs / $0.24 ea
quantity (carton)
Availability: 41 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 41 in stock
This is available for custom print. MOQs apply.
Availability: 41 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
KSC1400 |
300 pcs / $0.56 ea
$166.95+gst / carton
GP4 (Pack) |
1600 pcs / $0.02 ea
$29.77+gst / carton
GPGYELLOW(PACK) |