
specifications
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| COLOUR | White |
| PRODUCT DIMENSIONS | 118x7mm |
| MATERIAL | PP |
| pcs | 500/ctn |
| bags | 10/ctn |
| pcs/bag | 50 |
| Shipper Gross Weight | 3.8 kg |
| Shipper Dimensions | 620 mm x 255 mm x 290 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 8 carton/layer, 5 layers/pallet = 40 ctn |
compatible products
PP Lid for 12oz 16oz Tubs 500pc/ctn
PRODUCT CODE: TW1216LPP
- PP lids for 12 and 16oz sugarcane takeaway tubs TW12B and TW16B. Includes a ventilation hole.
- Subject to Single Use plastic ban in SA.
$69.81
+gst / carton
500 pcs / $0.14 ea
quantity (carton)
Availability: 82 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 82 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
BCB-T-MB |
250 pcs / $0.48 ea
$121.11+gst / carton
AAC12D |