
specifications
| COLOUR | Brown |
| MATERIAL | Paper |
| PRODUCT DIMENSIONS | 410x220mm |
| UNITS OF MEASURE | PACK |
| pcs | 1200/pack |
| pcs/bag | – |
| Shipper Gross Weight | 2 kg |
| Shipper Dimensions | 430 mm x 240 mm x 50 mm / pack |
| Pallet Configuration | 48 pack/layer, 8 layers/pallet = 384 pack |
compatible products
GP4W(PACK) |
1600 pcs / $0.01 ea
$20.81+gst / carton
GP2(Pack) |
800 pcs / $0.04 ea
$29.77+gst / carton
Premium Greaseproof Paper Unbleached 1/3 Cut 1200pc/pack
PRODUCT CODE: GP3(Pack)
- Unbleached greaseproof food paper. 28 GSM.
- Perfect for lining takeaway trays, wrapping sandwiches or burritos or for serving baking.
- Various sizes available.
- Please note that these items are packaged as packs, as per the product title, not cartons.
$29.77
+gst / pack
1200 pcs / $0.02 ea
quantity (pack)
Availability: 257 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 257 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
AAC16D |
500 pcs / $0.31 ea
$153.63+gst / carton
BCTL |