
specifications
| COLOUR | White + Clear |
| MATERIAL | Cardboard + PET |
| PRODUCT DIMENSIONS | 583X275X30mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 100/ctn |
| pcs/bag | – |
| Shipper Gross Weight | 6.9 kg |
| Shipper Dimensions | 595 mm x 295 mm x 215 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 8 carton/layer, 6 layers/pallet = 48 ctn |
compatible products
Rectangle White Catering Tray Lid Large w PET Window 100/ctn
PRODUCT CODE: WCTLL
- White rectangle catering tray lid made from cardboard with PET viewing window. Fits CTL,BCTL50 and BCTL catering trays.
$84.06
+gst / carton
100 pcs / $0.84 ea
quantity (carton)
Availability: 88 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 88 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
KCTLM |
100 pcs / $0.66 ea
$65.54+gst / carton
BND20 |
6000 pcs / $0.01 ea
$55.75+gst / carton
TR2/3L |