
specifications
| COLOUR | White + Clear |
| MATERIAL | Cardboard + PET |
| PRODUCT DIMENSIONS | 280x180x30mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 100/ctn |
| pcs/bag | – |
| Shipper Gross Weight | 2.5 kg |
| Shipper Dimensions | 290 mm x 190 mm x 275 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 24 carton/layer, 6 layers/pallet = 144 ctn |
compatible products
Rectangle White Catering Tray Lid Small w PET Window100/ctn
PRODUCT CODE: WCTLS
- White rectangle catering tray lid made from cardboard with PET viewing window. Fits CTS, BCTS50 and BCTS catering trays.
$41.31
+gst / carton
100 pcs / $0.41 ea
quantity (carton)
Availability: 112 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 112 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
AWC8S90 |
1000 pcs / $0.13 ea
$134.52+gst / carton
BCB-T-S |
500 pcs / $0.36 ea
$178.11+gst / carton
KCTLS |