
specifications
| COLOUR | Clear |
| MATERIAL | RPET |
| PRODUCT DIMENSIONS | 317x317x60mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 100/ctn |
| bags | 4/ctn |
| pcs/bag | 25 |
| Shipper Gross Weight | 7 kg |
| Shipper Dimensions | 620 mm x 300 mm x 335 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 4 carton/layer, 5 layers/pallet = 20 ctn |
| Additional Info | Additional Information: <p>Not suitable for reheating in the microwave or oven or for long-term refrigeration.</p>
|
compatible products
RPET Anti Fog Lid for UCP12 100pc/ctn
PRODUCT CODE: UCP12L
- Clear RPET Lid for Unbleached Sugarcane Platter UCP12. Includes 4 small ventilation holes.
- Perfect for a variety of foods like seafood or meat platters, fruit and baked goods.
- Available in various sizes.
- Not suitable for reheating in the microwave or oven or for long-term refrigeration.
- Subject to Single Use plastic ban in SA.
$98.70
+gst / carton
100 pcs / $0.99 ea
quantity (carton)
Availability: 237 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 237 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
WCS140IW |
5000 pcs / $0.01 ea
$54.51+gst / carton
DL84H |