
specifications
| COLOUR | Brown |
| MATERIAL | Paper |
| PRODUCT DIMENSIONS | 380x152x89mm |
| UNITS OF MEASURE | PACK |
| pcs | 500/pack |
| bags | -/pack |
| pcs/bag | – |
| Shipper Gross Weight | 4.2888 kg |
| Shipper Dimensions | 405 mm x 324 mm x 90 mm / pack |
| Pallet Configuration | 8 pack/layer, 11 layers/pallet = 88 pack |
compatible products
S. Bread Kraft Satchel Bag 500pc/pack
PRODUCT CODE: SBRB
- Satchel kraft bag made from paper. 40 GSM.
- Perfect for use as a grocery checkout bag or takeaway bag.
- Flat bags are shrink-wrapped for convenient use.
- Available in various sizes and white.
- Can be customised. MOQs apply.
- Please note that these items are packaged as packs, as per the product title, not cartons.
$26.64
+gst / pack
500 pcs / $0.05 ea
quantity (pack)
Availability: 179 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 179 in stock
This is available for custom print. MOQs apply.
Availability: 179 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
BSB16/25/32LPET |
300 pcs / $0.17 ea
$51.29+gst / carton
AAC8S |
1000 pcs / $0.08 ea
$76.67+gst / carton
GPGYELLOWL(PACK) |