
specifications
| COLOUR | Brown |
| MATERIAL | Cardboard |
| PRODUCT DIMENSIONS | 172x104x55mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 250/ctn |
| bags | 10/ctn |
| pcs/bag | 25 |
| Shipper Gross Weight | 6.5 kg |
| Shipper Dimensions | 435 mm x 300 mm x 215 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 12 carton/layer, 5 layers/pallet = 60 ctn |
| Additional Info | Additional Information: <p>Not suitable for reheating in the microwave or oven or for long-term refrigeration.</p>
|
compatible products
Snack Box Small 250pc/ctn
PRODUCT CODE: SBS
- Brown cardboard takeaway small snack box with white inside.
- Versatile for a variety of foods including snacks, chips, taco and other takeaway foods.
- Various sizes available.
- Can be customised. MOQs apply.
- Not suitable for reheating in the microwave or oven or for long-term refrigeration.
$50.79
+gst / carton
250 pcs / $0.20 ea
quantity (carton)
Availability: 953 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 953 in stock
This is available for custom print. MOQs apply.
Availability: 953 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
DL98LH |
1000 pcs / $0.06 ea
$59.83+gst / carton
AWC8S90 |
1000 pcs / $0.13 ea
$134.52+gst / carton
WCTLS |
100 pcs / $0.41 ea
$41.31+gst / carton
PCB8 |