
specifications
| COLOUR | White |
| MATERIAL | Virgin Paper |
| PRODUCT DIMENSIONS | 240x120x390mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 250/ctn |
| bags | 1 BDL/CTN/ctn |
| pcs/bag | 250 PCS/BDL |
| Shipper Gross Weight | 7 kg |
| Shipper Dimensions | 400 mm x 250 mm x 250 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 16 carton/layer, 6 layers/pallet = 96 ctn |
compatible products
SOS Bags No.16 White 250pc/ctn
PRODUCT CODE: SOSW#16
- White SOS paper bag. 70 GSM. Holds up to 12.5kg.
- Perfect as a grocery checkout or takeaway paper bag.
- Various sizes available.
- Can be customised, MOQs apply.
$45.59
+gst / carton
250 pcs / $0.18 ea
quantity (carton)
Availability: 47 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 47 in stock
This is available for custom print. MOQs apply.
Availability: 47 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
SWH |
600 pcs / $0.42 ea
$252.75+gst / carton
GPGBLACK(PACK) |
200 pcs / $0.07 ea
$13.53+gst / carton
BN40Q |