
specifications
| COLOUR | Brown |
| MATERIAL | Virgin Paper |
| PRODUCT DIMENSIONS | 305x175x430mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 250/ctn |
| bags | 1 BDL/CTN/ctn |
| pcs/bag | 250 PCS/BDL |
| Shipper Gross Weight | 11.6 kg |
| Shipper Dimensions | 450 mm x 330 mm x 330 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 12 carton/layer, 4 layers/pallet = 48 ctn |
compatible products
SOS Bags No.20 Brown 250pc/ctn
PRODUCT CODE: SOSL#20
- Brown SOS paper bag. 80 GSM. Holds up to 21kg.
- Perfect as a grocery checkout or takeaway paper bag.
- Various sizes available.
- Can be customised, MOQs apply.
$76.94
+gst / carton
250 pcs / $0.31 ea
quantity (carton)
Availability: 538 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 538 in stock
This is available for custom print. MOQs apply.
Availability: 538 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
ACC16 |