
specifications
| COLOUR | Brown |
| MATERIAL | Virgin Paper |
| PRODUCT DIMENSIONS | 540x360x165mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 100/ctn |
| bags | 1 BDL/CTN/ctn |
| pcs/bag | 100 PCS/BDL |
| Shipper Gross Weight | 6.2 kg |
| Shipper Dimensions | 560 mm x 375 mm x 120 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 6 carton/layer, 13 layers/pallet = 78 ctn |
compatible products
SOS Bags No.25 Brown 100pc/ctn
PRODUCT CODE: SOSL#25
- Brown SOS paper bag. 80 GSM. Holds up to 25kg.
- Perfect as a grocery checkout or takeaway paper bag.
- Various sizes available.
- Can be customised, MOQs apply.
$40.88
+gst / carton
100 pcs / $0.41 ea
quantity (carton)
Availability: 688 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 688 in stock
This is available for custom print. MOQs apply.
Availability: 688 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
ABC8D90 |