
specifications
| COLOUR | Brown |
| MATERIAL | Virgin Paper |
| PRODUCT DIMENSIONS | 157x100x310mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 1000/ctn |
| bags | 4 BDL/CTN/ctn |
| pcs/bag | 250 PCS/BDL |
| Shipper Gross Weight | 10.8 kg |
| Shipper Dimensions | 330 mm x 325 mm x 340 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 9 carton/layer, 5 layers/pallet = 45 ctn |
compatible products
SOS Bags No.8 Brown 1000pc/ctn
PRODUCT CODE: SOSL#8
- Brown SOS paper bag. 50 GSM. Holds up to 4.9kg.
- Perfect as a grocery checkout or takeaway paper bag.
- Various sizes available.
- Can be customised, MOQs apply.
$86.91
+gst / carton
1000 pcs / $0.09 ea
quantity (carton)
Availability: 19 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 19 in stock
This is available for custom print. MOQs apply.
Availability: 19 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
BCB-T-M |
250 pcs / $0.46 ea
$113.98+gst / carton
BCTL50 |
100 pcs / $1.25 ea
$125.39+gst / carton
ASTLXXXL |
200 pcs / $0.33 ea
$65.10+gst / carton
RPETDFL |