
specifications
| COLOUR | Brown |
| MATERIAL | Paper |
| PRODUCT DIMENSIONS | 280x279mm |
| UNITS OF MEASURE | PACK |
| pcs | 500/pack |
| bags | -/pack |
| pcs/bag | – |
| Shipper Gross Weight | 3.7974 kg |
| Shipper Dimensions | 305 mm x 289 mm x 80 mm / pack |
| Pallet Configuration | = 99 pack |
compatible products
Square Sponge Kraft 500pc/pack
PRODUCT CODE: SQSPONB
- Flat kraft bag made from paper. 40 GSM.
- Perfect for use as a grocery checkout bag or takeaway bag.
- Flat bags are strung and shrink-wrapped for convenient use.
- Available in various sizes and white.
- Can be customised. MOQs apply.
- Please note that these items are packaged as packs, as per the product title, not cartons.
$22.79
+gst / pack
500 pcs / $0.05 ea
quantity (pack)
Availability: 36 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 36 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
ASTLS |
800 pcs / $0.09 ea
$71.40+gst / carton
GPGBLACKH(PACK) |
400 pcs / $0.03 ea
$13.53+gst / carton
PSFWHITEIW |