
specifications
| COLOUR | White |
| MATERIAL | Paper |
| PRODUCT DIMENSIONS | 280x279mm |
| UNITS OF MEASURE | PACK |
| pcs | 500/pack |
| pcs/bag | – |
| Shipper Gross Weight | 3.7974 kg |
| Shipper Dimensions | 305 mm x 289 mm x 75 mm / pack |
| Pallet Configuration | = 108 pack |
Square Sponge White 500pc/pack
PRODUCT CODE: SQSPON
- Flat kraft bag made from paper. 40 GSM.
- Perfect for use as a grocery checkout bag or takeaway bag.
- Flat bags are strung and shrink-wrapped for convenient use.
- Available in various sizes and kraft.
- Can be customised. MOQs apply.
- Please note that these items are packaged as packs, as per the product title, not cartons.
$22.79
+gst / pack
500 pcs / $0.05 ea
quantity (pack)
Availability: 53 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 53 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
PPC12S80 |
1000 pcs / $0.16 ea
$159.57+gst / carton
BCB-T-MB |