
specifications
| COLOUR | White |
| MATERIAL | Sugarcane |
| PRODUCT DIMENSIONS | 228.6×228.6x44mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 200/ctn |
| bags | 4/ctn |
| pcs/bag | 50 |
| Shipper Gross Weight | 7.9 kg |
| Shipper Dimensions | 560 mm x 240 mm x 245 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 8 carton/layer, 6 layers/pallet = 48 ctn |
| Additional Info | Additional Information: <p>Not suitable for reheating in the oven, strongly acidic, alkaline or alcoholic foods.</p>
|
compatible products
Square Takeaway Tray 9" 4 Compartment 200pc/ctn
PRODUCT CODE: STT94
- White 4 compartment sugarcane square takeaway tray.
- Perfect for meals with a variety of sides.
- Various sizes and styles available. Matching lids also available.
- Not suitable for reheating in the oven, strongly acidic, alkaline or alcoholic foods.
$75.60
+gst / carton
200 pcs / $0.38 ea
quantity (carton)
Availability: 90 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 90 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
BCB-F-XS |
250 pcs / $0.29 ea
$72.45+gst / carton
KSC750 |