
specifications
| COLOUR | White |
| MATERIAL | Sugarcane |
| PRODUCT DIMENSIONS | 155x15mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 1000/ctn |
| bags | 20/ctn |
| pcs/bag | 50 |
| Shipper Gross Weight | 7.2 kg |
| Shipper Dimensions | 330 mm x 280 mm x 333 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 12 carton/layer, 5 layers/pallet = 60 ctn |
| Additional Info | Compostable: AS Home Compostable Certificate No: ABAP 20401 |
Sugarcane Round Plate 6" 1000pc/ctn
PRODUCT CODE: YP06
- White sugarcane round plate.
- Perfect for serving a variety of foods like nachos, noodles, curry with rice, salads, pasta or BBQ.
- Home Compostable to Australian Standards (AS5810).
- Various sizes and designs available.
$68.39
+gst / carton
1000 pcs / $0.07 ea
quantity (carton)
Availability: 592 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 592 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
CTM |
50 pcs / $1.11 ea
$55.56+gst / carton
BND20 |