
specifications
| COLOUR | White |
| MATERIAL | Sugarcane |
| PRODUCT DIMENSIONS | 135x96x42mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 1000/ctn |
| bags | 10/ctn |
| pcs/bag | 100 |
| Shipper Gross Weight | 12 kg |
| Shipper Dimensions | 500 mm x 325 mm x 290 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 8 carton/layer, 5 layers/pallet = 40 ctn |
| Additional Info | Additional Information: <p>Not suitable for reheating in the oven, strongly acidic, alkaline or alcoholic foods.</p>
|
compatible products
Sugarcane Tray 10oz 1000pc/ctn
PRODUCT CODE: TR10B
- White sugarcane takeaway tray.
- Perfect for a variety of takeaway foods like noodles, rice, soup, curry and yoghurt.
- Various sizes and lids available.
- Not suitable for reheating in the oven, strongly acidic, alkaline or alcoholic foods.
$135.36
+gst / carton
1000 pcs / $0.14 ea
quantity (carton)
Availability: 243 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 243 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA
