
specifications
| COLOUR | White |
| MATERIAL | Sugarcane |
| PRODUCT DIMENSIONS | 175x120x45mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 500/ctn |
| bags | 4/ctn |
| pcs/bag | 125 |
| Shipper Gross Weight | 8 kg |
| Shipper Dimensions | 475 mm x 365 mm x 258 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 8 carton/layer, 4 layers/pallet = 32 ctn |
| Additional Info | Additional Information: <p>Not suitable for reheating in the oven, strongly acidic, alkaline or alcoholic foods.</p>
|
compatible products
Sugarcane Tray 18oz 500pc/ctn
PRODUCT CODE: TR18B
- White sugarcane takeaway tray.
- Perfect for a variety of takeaway foods like noodles, rice, soup, curry and yoghurt.
- Various sizes and lids available.
- Not suitable for reheating in the oven, strongly acidic, alkaline or alcoholic foods.
$106.86
+gst / carton
500 pcs / $0.21 ea
quantity (carton)
Availability: 2 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 2 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
AAC16S |
1000 pcs / $0.12 ea
$119.96+gst / carton
GPGYELLOWL(PACK) |