
specifications
| COLOUR | Natural |
| MATERIAL | Sugarcane |
| PRODUCT DIMENSIONS | 216x136x20mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 600/ctn |
| bags | 12/ctn |
| pcs/bag | 50 |
| Shipper Gross Weight | 10.2 kg |
| Shipper Dimensions | 430 mm x 385 mm x 280 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 8 carton/layer, 4 layers/pallet = 32 ctn |
compatible products
EG-1.5F |
600 pcs / $0.15 ea
$88.51+gst / carton
Sugarcane Sushi Tray Extra Large 600pc/ctn
PRODUCT CODE: EG-1.5B
- Sushi tray made from sugarcane.
- Perfect for serving sushi but also takeaway foods like spring rolls, dumplings, bao buns and mochi.
- Various sizes and matching PET lid EG-1.5F available.
$125.89
+gst / carton
600 pcs / $0.21 ea
quantity (carton)
Availability: 50 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 50 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
BCTM50 |
100 pcs / $0.97 ea
$96.89+gst / carton
KRCP |