
specifications
| MATERIAL | Sugarcane |
| PRODUCT DIMENSIONS | 184.5x128x20mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| COLOUR | Natural |
| pcs | 600/ctn |
| bags | 12/ctn |
| pcs/bag | 50 |
| Shipper Gross Weight | 8.4 kg |
| Shipper Dimensions | 380 mm x 350 mm x 270 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 12 carton/layer, 4 layers/pallet = 48 ctn |
compatible products
Sugarcane Sushi Tray Large 600pc/ctn
PRODUCT CODE: EG-1.0B
- Sushi tray made from sugarcane.
- Perfect for serving sushi but also takeaway foods like spring rolls, dumplings, bao buns and mochi.
- Various sizes and matching PET lid EG-1.0F available.
$100.38
+gst / carton
600 pcs / $0.17 ea
quantity (carton)
Availability: 227 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 227 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA
