
specifications
| MATERIAL | Sugarcane |
| PRODUCT DIMENSIONS | 163.8×88.8x21mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| COLOUR | Natural |
| pcs | 600/ctn |
| bags | 12/ctn |
| pcs/bag | 50 |
| Shipper Gross Weight | 6 kg |
| Shipper Dimensions | 340 mm x 280 mm x 280 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 12 carton/layer, 5 layers/pallet = 60 ctn |
compatible products
Sugarcane Sushi Tray Small 600pc/ctn
PRODUCT CODE: EG-0.4B
- Sushi tray made from sugarcane.
- Perfect for serving sushi but also spring rolls, dumplings, mochi and other bite sized snacks.
- Various sizes and matching PET lid EG-0.4F available.
$68.14
+gst / carton
600 pcs / $0.11 ea
quantity (carton)
Availability: 404 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 404 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
ASTLXL |
400 pcs / $0.22 ea
$86.10+gst / carton
KRC1000 |