
specifications
| COLOUR | White |
| MATERIAL | Sugarcane |
| PRODUCT DIMENSIONS | 228.6x128x39mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 400/ctn |
| bags | 8/ctn |
| pcs/bag | 50 |
| Shipper Gross Weight | 8.5 kg |
| Shipper Dimensions | 455 mm x 435 mm x 265 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 8 carton/layer, 4 layers/pallet = 32 ctn |
| Additional Info | Additional Information: <p>Not suitable for reheating in the oven, strongly acidic, alkaline or alcoholic foods.</p>
|
compatible products
RC24/32LS |
400 pcs / $0.20 ea
$79.78+gst / carton
Takeaway Container 23oz 700ml 400pc/ctn
PRODUCT CODE: RC24
- Sugarcane takeaway container with 700ml capacity.
- Ideal for a variety of foods like salad, yoghurt, noodles, pasta and rice.
- Matching sugarcane and RPET lids available.
- Not suitable for reheating in the oven, strongly acidic, alkaline or alcoholic foods.
$91.19
+gst / carton
400 pcs / $0.23 ea
quantity (carton)
Availability: 394 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 394 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
BCB-T-MP |
250 pcs / $0.60 ea
$149.61+gst / carton
PPC12S80 |