
specifications
| COLOUR | White |
| MATERIAL | Sugarcane |
| PRODUCT DIMENSIONS | 228.6x128x53.5mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 400/ctn |
| bags | 8/ctn |
| pcs/bag | 50 |
| Shipper Gross Weight | 10.1 kg |
| Shipper Dimensions | 455 mm x 455 mm x 265 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 12 carton/layer, 3 layers/pallet = 40 ctn |
| Additional Info | Additional Information: <p>Not suitable for reheating in the oven, strongly acidic, alkaline or alcoholic foods.</p>
|
compatible products
RC24/32LS |
400 pcs / $0.20 ea
$79.78+gst / carton
Takeaway Container 30oz 900ml 400pc/ctn
PRODUCT CODE: RC32
- Sugarcane takeaway container with 900ml capacity.
- Ideal for a variety of foods like salad, yoghurt, noodles, pasta and rice.
- Matching sugarcane and RPET lids available.
- Not suitable for reheating in the oven, strongly acidic, alkaline or alcoholic foods.
$108.28
+gst / carton
400 pcs / $0.27 ea
quantity (carton)
Availability: 103 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 103 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
ACC12 |