
specifications
| COLOUR | Brown |
| MATERIAL | Corrugated |
| PRODUCT DIMENSIONS | 130x91x50mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 500/ctn |
| bags | 4/ctn |
| pcs/bag | 125 |
| Shipper Gross Weight | 7.8 kg |
| Shipper Dimensions | 650 mm x 355 mm x 295 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 4 carton/layer, 6 layers/pallet = 24 ctn |
| Additional Info | Additional Information: <p>Not suitable for reheating in the microwave or oven or for long-term refrigeration.</p>
|
compatible products
Tray Small Brown Corrugated Plain Brown 500pc/ctn
PRODUCT CODE: PCT1
- Kraft cardboard takeaway tray.
- Versatile for a variety of foods including snacks, chips, taco and other takeaway foods.
- Various sizes available.
- Can be customised. MOQs apply.
- Not suitable for reheating in the microwave or oven, or for long-term refrigeration.
$71.86
+gst / carton
500 pcs / $0.14 ea
quantity (carton)
Availability: 61 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 61 in stock
This is available for custom print. MOQs apply.
Availability: 61 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
C001/2SL |
2000 pcs / $0.04 ea
$75.60+gst / carton
GP2(Pack) |
800 pcs / $0.04 ea
$29.77+gst / carton
PSBWHITEIW |
1000 pcs / $0.08 ea
$82.95+gst / carton
GPGBLUEL(PACK) |