
specifications
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| COLOUR | Brown |
| PRODUCT DIMENSIONS | 300x225x40mm |
| MATERIAL | Corrugated |
| pcs | 100/ctn |
| bags | 2/ctn |
| pcs/bag | 50 |
| Shipper Gross Weight | 5.5 kg |
| Shipper Dimensions | 510 mm x 350 mm x 285 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 8 carton/layer, 5 layers/pallet = 40 ctn |
| Additional Info | FSC Type: FSCĀ® RECYCLED Paper Additional Information: Not suitable for reheating in the microwave or oven or for long-term refrigeration. |
Tray XX Large Brown Corrugated Plain Brown 100pc/ctn
PRODUCT CODE: PCT7F
- Kraft cardboard takeaway tray made from FSCĀ®-certified Recycled Paper.
- Versatile for a variety of foods including snacks, chips, taco and other takeaway foods.
- Various sizes available.
$51.34
+gst / carton
100 pcs / $0.51 ea
quantity (carton)
Availability: 38 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 38 in stock
This is available for custom print. MOQs apply.
Availability: 38 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
KRC500 |
300 pcs / $0.30 ea
$90.00+gst / carton
EG-1.5F |