
specifications
| COLOUR | White |
| MATERIAL | Corrugated |
| PRODUCT DIMENSIONS | 210x70x36mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 600/ctn |
| bags | 6/ctn |
| pcs/bag | 100 |
| Shipper Gross Weight | 9.8 kg |
| Shipper Dimensions | 520 mm x 490 mm x 315 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 4 carton/layer, 5 layers/pallet = 20 ctn |
| Additional Info | Additional Information: <p>Not suitable for reheating in the microwave or oven, or for long-term refrigeration.</p>
|
compatible products
White Corrugated Tray Hot Dog 600pc/ctn
PRODUCT CODE: WCT6
- White corrugated takeaway tray.
- Perfect for hot dogs, but also versatile for a variety of foods including snacks, chips, tacos and other takeaway foods.
- Various sizes available.
- Can be customised. MOQs apply.
- Not suitable for reheating in the microwave or oven, or for long-term refrigeration.
$92.17
+gst / carton
600 pcs / $0.15 ea
quantity (carton)
Availability: 21 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 21 in stock
This is available for custom print. MOQs apply.
Availability: 21 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
GPNEWSL (PACK) |
200 pcs / $0.14 ea
$27.93+gst / carton
KRCLPP |