
specifications
| COLOUR | White |
| MATERIAL | Corrugated |
| PRODUCT DIMENSIONS | 178x178x45mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 250/ctn |
| bags | 2/ctn |
| pcs/bag | 125 |
| Shipper Gross Weight | 8 kg |
| Shipper Dimensions | 745 mm x 440 mm x 250 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 4 carton/layer, 6 layers/pallet = 24 ctn |
| Additional Info | Additional Information: <p>Not suitable for reheating in the microwave or oven or for long-term refrigeration.</p>
|
compatible products
White Corrugated Tray Square 250pc/ctn
PRODUCT CODE: WCT2
- White corrugated square takeaway tray.
- Versatile for a variety of foods including snacks, chips, taco and other takeaway foods.
- Various sizes available.
- Can be customised. MOQs apply.
- Not suitable for reheating in the microwave or oven, or for long-term refrigeration.
$64.42
+gst / carton
250 pcs / $0.26 ea
quantity (carton)
Availability: 465 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 465 in stock
This is available for custom print. MOQs apply.
Availability: 465 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA
