
specifications
| COLOUR | White |
| MATERIAL | Corrugated |
| PRODUCT DIMENSIONS | 252x179x58mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 100/ctn |
| bags | 2/ctn |
| pcs/bag | 50 |
| Shipper Gross Weight | 5.2 kg |
| Shipper Dimensions | 461 mm x 451 mm x 320 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 8 carton/layer, 3 layers/pallet = 24 ctn |
| Additional Info | Additional Information: <p>Not suitable for reheating in the microwave or oven or for long-term refrigeration.</p>
|
compatible products
White Corrugated Tray X-Large 100pc/ctn
PRODUCT CODE: WCT5
- White corrugated takeaway tray.
- Versatile for a variety of foods including snacks, chips, tacos and other takeaway foods.
- Various sizes available.
- Can be customised. MOQs apply.
- Not suitable for reheating in the microwave or oven, or for long-term refrigeration.
$46.09
+gst / carton
100 pcs / $0.46 ea
quantity (carton)
Availability: 56 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 56 in stock
This is available for custom print. MOQs apply.
Availability: 56 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
BBAP8/12L |
1000 pcs / $0.17 ea
$168.00+gst / carton
BLCTLMP |
100 pcs / $1.03 ea
$102.90+gst / carton
BLCTLL |
100 pcs / $1.04 ea
$103.95+gst / carton
SWH |