
specifications
| COLOUR | White |
| MATERIAL | Paper |
| PRODUCT DIMENSIONS | 410x330mm |
| UNITS OF MEASURE | PACK |
| pcs | 800/pack |
| bags | 6/pack |
| pcs/bag | – |
| Shipper Gross Weight | 2 kg |
| Shipper Dimensions | 330 mm x 400 mm x 35 mm / pack |
| Pallet Configuration | 48 pack/layer, 8 layers/pallet = 384 pack |
compatible products
GP4W(PACK) |
1600 pcs / $0.01 ea
$20.81+gst / carton
GP3W(PACK) |
1200 pcs / $0.02 ea
$20.81+gst / carton
GP2(Pack) |
800 pcs / $0.04 ea
$29.77+gst / carton
Economy white Greaseproof Paper 1/2 Cut 800pc/pack
PRODUCT CODE: GP2W(PACK)
- White greaseproof food paper. 28 GSM.
- Perfect for lining takeaway trays, wrapping sandwiches or burritos or for serving baking.
- Various sizes available.
- Please note that these items are packaged as packs, as per the product title, not cartons.
$20.81
+gst / pack
800 pcs / $0.03 ea
quantity (pack)
Availability: 969 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 969 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
ASTLLONG-PLA |
600 pcs / $0.28 ea
$165.90+gst / carton
PCB8 |
200 pcs / $0.37 ea
$73.10+gst / carton
BL1216W |
1000 pcs / $0.11 ea
$112.56+gst / carton
AAC8D |