
specifications
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| COLOUR | Natural |
| PRODUCT DIMENSIONS | 216x70x6mm |
| MATERIAL | Wood |
| pcs | 400/ctn |
| bags | 400 sets/ctn |
| Shipper Gross Weight | 5 kg |
| Shipper Dimensions | 520 mm x 225 mm x 300 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 12 carton/layer, 6 layers/pallet = 72 ctn |
| Additional Info | FSC Type: FSCĀ® 100% Wood |
Wooden Fork Knife Napkin Set 400set/ctn
PRODUCT CODE: W-FKNF
- Cutlery set complete with 6″ (152mm) wooden fork and knife made from FSCĀ®-certified 100% Wood and natural colour napkin. Wrapped in a paper sleeve.
- Convenient and hygienic for food service settings.
$96.89
+gst / carton
400 pcs / $0.24 ea
quantity (carton)
Availability: 4251 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 4251 in stock
This is available for custom print. MOQs apply.
Availability: 4251 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
GPGYELLOWL(PACK) |
200 pcs / $0.14 ea
$27.93+gst / carton
KRCLPP |