
specifications
| COLOUR | Natural |
| MATERIAL | Wood |
| PRODUCT DIMENSIONS | 160x34x1.5mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 2000/ctn |
| bags | 20/ctn |
| pcs/bag | 100 |
| Shipper Gross Weight | 6.3 kg |
| Shipper Dimensions | 510 mm x 170 mm x 210 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 16 carton/layer, 7 layers/pallet = 112 ctn |
compatible products
Wooden Spoon 2000pc/ctn
PRODUCT CODE: WS160
- Wooden spoon (160mm).
- Perfect for use with various takeaway foods such as salads, pasta and desserts as well as stirring drinks.
- Convenient and durable.
- Can be customised. MOQs apply.
$125.39
+gst / carton
2000 pcs / $0.06 ea
quantity (carton)
Availability: 137 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 137 in stock
This is available for custom print. MOQs apply.
Availability: 137 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
ABC8D90 |
500 pcs / $0.20 ea
$101.48+gst / carton
PCB6 |
200 pcs / $0.33 ea
$66.90+gst / carton
KSC1200 |
300 pcs / $0.51 ea
$154.35+gst / carton
ASTLLONG |