
specifications
| COLOUR | Black |
| MATERIAL | Paper |
| PRODUCT DIMENSIONS | 8x210mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 2500/ctn |
| bags | 10/ctn |
| pcs/bag | 250 |
| Shipper Gross Weight | 6.5 kg |
| Shipper Dimensions | 810 mm x 305 mm x 210 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 4 carton/layer, 6 layers/pallet = 24 ctn |
| Additional Info | FSC Type: FSC® MIX Paper |
Paper Straw Spoon All Black 2500pc/ctn
PRODUCT CODE: PSSALLBLACK
- Black spoon 4ply paper straws with dual-purpose design – regular drinking end and spoon-shaped tip for scooping.
- Designed for thick or iced cold drinks such as thickshakes, slushies or smoothies.
- Packaged in a shelf-ready retail dispenser box.
- Can be customised, MOQs apply.
$144.90
+gst / carton
2500 pcs / $0.06 ea
quantity (carton)
Availability: 41 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 41 in stock
This is available for custom print. MOQs apply.
Availability: 41 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA
