
specifications
| COLOUR | White |
| MATERIAL | Cardboard |
| PRODUCT DIMENSIONS | 110x75x40mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 900/ctn |
| bags | 6/ctn |
| pcs/bag | 150 |
| Shipper Gross Weight | 6.8 kg |
| Shipper Dimensions | 640 mm x 390 mm x 175 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 4 carton/layer, 8 layers/pallet = 32 ctn |
| Additional Info | Additional Information: <p>Not suitable for reheating in the microwave or oven, or for long-term refrigeration.</p>
|
compatible products
Small Tray White Cardboard No.2 900pc/ctn
PRODUCT CODE: T2
- White cardboard takeaway tray.
- Versatile for a variety of foods including snacks, chips, tacos, and other takeaway foods.
- Various sizes available.
- Can be customised. MOQs apply.
- Not suitable for reheating in the microwave or oven, or for long-term refrigeration.
$47.95
+gst / carton
900 pcs / $0.05 ea
quantity (carton)
Availability: 507 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 507 in stock
This is available for custom print. MOQs apply.
Availability: 507 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
BKN40Q |