
specifications
| COLOUR | Natural |
| MATERIAL | Wood |
| PRODUCT DIMENSIONS | 165x22x1.5mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 2000/ctn |
| bags | 20/ctn |
| pcs/bag | 100 |
| Shipper Gross Weight | 6 kg |
| Shipper Dimensions | 390 mm x 180 mm x 200 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 16 carton/layer, 7 layers/pallet = 112 ctn |
compatible products
Wooden Knife 2000pc/ctn
PRODUCT CODE: WK165
- Wooden Knife (165mm).
- Perfect for use with various takeaway foods such as salads, pasta and desserts.
- Convenient and durable.
- Can be customised. MOQs apply.
$86.91
+gst / carton
2000 pcs / $0.04 ea
quantity (carton)
Currently out of stock. Please call customer service to review options
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Currently out of stock. Please call customer service to review options
This is available for custom print. MOQs apply.
Currently out of stock. Please call customer service to review options
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
BSB16/25/32LPET |
300 pcs / $0.17 ea
$51.29+gst / carton
KSC750 |
300 pcs / $0.37 ea
$110.25+gst / carton
KRCLPET |