
specifications
| COLOUR | Brown |
| MATERIAL | Corrugated |
| PRODUCT DIMENSIONS | 90mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 1000/ctn |
| bags | 10/ctn |
| pcs/bag | 100 |
| Shipper Gross Weight | 4.8 kg |
| Shipper Dimensions | 330 mm x 270 mm x 320 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 12 carton/layer, 5 layers/pallet = 60 ctn |
Cup Sleeve Kraft 12oz 16oz 1000pc/ctn
PRODUCT CODE: SK1216
- Kraft corrugated cardboard coffee cup sleeve for 12oz and 16oz cups.
- Designed to be served with hot drinks to provide insulation.
- 2 sizes available.
$54.14
+gst / carton
1000 pcs / $0.05 ea
quantity (carton)
Availability: 678 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 678 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
AAC8S90 |
1000 pcs / $0.08 ea
$84.86+gst / carton
ASTLM |