
specifications
| COLOUR | Black |
| MATERIAL | Corrugated |
| PRODUCT DIMENSIONS | 560x255x80mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 50/ctn |
| bags | -/ctn |
| pcs/bag | – |
| Shipper Gross Weight | 11 kg |
| Shipper Dimensions | 720 mm x 584 mm x 84 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 3 carton/layer, 20 layers/pallet = 60 ctn |
| Additional Info | FSC Type: FSC® MIX Paper Additional Information: <p>Not suitable for reheating or long-term refrigeration.</p>
|
compatible products
KCTLL |
100 pcs / $0.84 ea
$84.06+gst / carton
Black Corrugated Rectangle Catering Tray Large 80mm High Sides 50pc/ctn
PRODUCT CODE: BLCTL
- Black corrugated rectangle catering tray.
- Versatile for a variety of catered foods including sandwiches, wraps, muffins and cakes.
- 4 sizes available. Matching lids with or without viewing windows sold separately.
- Can be customised. MOQs apply.
- Not suitable for reheating or long-term refrigeration.
$75.60
+gst / carton
50 pcs / $1.51 ea
quantity (carton)
Availability: 62 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 62 in stock
This is available for custom print. MOQs apply.
Availability: 62 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
ASTLLONG-PLA |
600 pcs / $0.28 ea
$165.90+gst / carton
ASTLXXL |
400 pcs / $0.27 ea
$107.10+gst / carton
AAC12S |
1000 pcs / $0.10 ea
$102.20+gst / carton
BCB-T-S |