
specifications
| COLOUR | Clear |
| MATERIAL | PET |
| PRODUCT DIMENSIONS | 246.6×163.7×17.6mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 300/ctn |
| bags | 6/ctn |
| pcs/bag | 50 |
| Shipper Gross Weight | 4.8 kg |
| Shipper Dimensions | 650 mm x 250 mm x 300 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 8 carton/layer, 4 layers/pallet = 36 ctn |
compatible products
PET Lid Fits TR4 Compartment Tray 300pc/ctn
PRODUCT CODE: TR4LPET
- PET lid for TR4 4 compartment sugarcane tray.
- Subject to Single Use plastic ban in SA.
$89.76
+gst / carton
300 pcs / $0.30 ea
quantity (carton)
Availability: 62 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 62 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
KCTLL |
100 pcs / $0.84 ea
$84.06+gst / carton
ASTLL |
600 pcs / $0.18 ea
$110.25+gst / carton
GP2W(PACK) |