
specifications
| COLOUR | White |
| MATERIAL | Sugarcane |
| PRODUCT DIMENSIONS | 116x85mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 500/ctn |
| bags | 10/ctn |
| pcs/bag | 50 |
| Shipper Gross Weight | 7 kg |
| Shipper Dimensions | 595 mm x 305 mm x 245 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 8 carton/layer, 5 layers/pallet = 40 ctn |
| Additional Info | Additional Information: <p>Not suitable for reheating in the oven, strongly acidic, alkaline or alcoholic foods.</p>
|
Tub Sugarcane 16oz 500pc/ctn
PRODUCT CODE: TW16B
- White takeaway tub made from sugarcane.
- Perfect for a variety of takeaway foods like noodles, rice, soup, curry and yoghurt.
- Various sizes and lids available.
- Not suitable for reheating in the oven, strongly acidic, alkaline or alcoholic foods.
$81.21
+gst / carton
500 pcs / $0.16 ea
quantity (carton)
Availability: 46 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 46 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
BLCTLMP |
100 pcs / $1.03 ea
$102.90+gst / carton
DL84H |
1000 pcs / $0.05 ea
$47.01+gst / carton
BLCTLM |
100 pcs / $0.72 ea
$72.45+gst / carton
KRC1000 |
300 pcs / $0.40 ea
$120.00+gst / carton
GPGBLACK(PACK) |