
specifications
| COLOUR | Natural |
| MATERIAL | Palm Leaves |
| PRODUCT DIMENSIONS | 102x25mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 100/ctn |
| bags | 4/ctn |
| pcs/bag | 25 |
| Shipper Gross Weight | 1.2 kg |
| Shipper Dimensions | 360 mm x 230 mm x 130 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 16 carton/layer, 12 layers/pallet = 192 ctn |
| Additional Info | Additional Information: <p>Not suitable for reheating in the microwave or oven or for long-term refrigeration.</p>
|
Palm Dips Sauces 4" 100pc/ctn
PRODUCT CODE: PD4
- Dipping and sauce bowl made from areca palm leaves. Each bowl has unique variations in colour and texture, adding natural character.
- Perfect for serving a variety dips, sauces and condiments.
- Various sizes and shapes available.
- Not suitable for reheating in the oven or for long term refrigeration.
$38.47
+gst / carton
100 pcs / $0.38 ea
quantity (carton)
Availability: 103 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 103 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
BCB-T-MP |
250 pcs / $0.60 ea
$149.61+gst / carton
BLCTLMP |
100 pcs / $1.03 ea
$102.90+gst / carton
BSB16/25/32LPLA |