
specifications
| COLOUR | Natural |
| MATERIAL | Bamboo |
| PRODUCT DIMENSIONS | 300×2.5mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 5000/ctn |
| bags | 50/ctn |
| pcs/bag | 100 |
| Shipper Gross Weight | 21 kg |
| Shipper Dimensions | 315 mm x 250 mm x 180 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 16 carton/layer, 7 layers/pallet = 112 ctn |
compatible products
Bamboo Round Skewer 300mm 5000pc/ctn
PRODUCT CODE: ROS300
- Round skewers made from bamboo.
- Perfect for serving a variety of finger food or samples such as fruit, cheese, meatballs or sausages.
- Various sizes available.
$35.62
+gst / carton
5000 pcs / $0.01 ea
quantity (carton)
Availability: 10 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 10 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
GP4(PACK) |