
specifications
| COLOUR | White |
| MATERIAL | Sugarcane |
| PRODUCT DIMENSIONS | 282x220x35mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 400/ctn |
| bags | 8/ctn |
| pcs/bag | 50 |
| Shipper Gross Weight | 16 kg |
| Shipper Dimensions | 615 mm x 480 mm x 295 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 8 carton/layer, 4 layers/pallet = 32 ctn |
| Additional Info | Additional Information: <p>Not suitable for reheating in the oven, strongly acidic, alkaline or alcoholic foods.</p>
|
compatible products
TR5L |
400 pcs / $0.30 ea
$119.68+gst / carton
5 Deep Compartments Sugarcane tray 400pc/ctn
PRODUCT CODE: TR5
- Sugarcane tray with 5 compartments.
- Perfect for serving meals with various sides.
- Various sizes and styles available. Matching lid also available.
- Not suitable for reheating in the oven, strongly acidic, alkaline or alcoholic foods.
$182.38
+gst / carton
400 pcs / $0.46 ea
quantity (carton)
Availability: 30 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 30 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
KCTLL |
100 pcs / $0.84 ea
$84.06+gst / carton
BT-HB06 |
400 pcs / $0.24 ea
$96.89+gst / carton
ASTLXL |
400 pcs / $0.22 ea
$86.10+gst / carton
GPGYELLOWH(PACK) |