
specifications
| COLOUR | White |
| MATERIAL | Paper |
| PRODUCT DIMENSIONS | 150x127mm |
| UNITS OF MEASURE | PACK |
| pcs | 1000/pack |
| bags | -/pack |
| pcs/bag | – |
| Shipper Gross Weight | 1.904 kg |
| Shipper Dimensions | 175 mm x 274 mm x 70 mm / pack |
| Pallet Configuration | 24 pack/layer, 13 layers/pallet = 312 pack |
| Additional Info | Additional Information: <p>Please note that these items are packaged as packs, as per the product title, not cartons.</p>
|
compatible products
1/2 Long Flat Bag White 1000pc/pack
PRODUCT CODE: 1/2L
- Flat white bag made from paper. 35 GSM.
- Perfect for use as a grocery checkout bag or takeaway bag.
- Flat bags are strung and shrink-wrapped for convenient use.
- Available in various sizes and kraft brown.
$12.82
+gst / pack
1000 pcs / $0.01 ea
quantity (pack)
Availability: 142 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 142 in stock
This is available for custom print. MOQs apply.
Availability: 142 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
GP2(Pack) |
800 pcs / $0.04 ea
$29.77+gst / carton
ASTLBABY |
800 pcs / $0.09 ea
$73.50+gst / carton
BPC8S90 |
1000 pcs / $0.14 ea
$141.05+gst / carton
ASTLL-PLA |