
specifications
| COLOUR | Brown + Clear |
| MATERIAL | Cardboard + PET |
| PRODUCT DIMENSIONS | 280x180x30mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 100/ctn |
| bags | -/ctn |
| pcs/bag | – |
| Shipper Gross Weight | 2.5 kg |
| Shipper Dimensions | 290 mm x 190 mm x 215 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 24 carton/layer, 6 layers/pallet = 146 ctn |
compatible products
BCTS |
50 pcs / $0.80 ea
$39.90+gst / carton
BCTS50 |
100 pcs / $0.66 ea
$65.54+gst / carton
Rectangle Kraft Catering Tray Lid w Small PET Window 100pc/ctn
PRODUCT CODE: KCTLS
- Kraft brown corrugated rectangle catering tray lid with PET viewing window. Fits BCTS50 and BCTS catering tray.
$41.31
+gst / carton
100 pcs / $0.41 ea
quantity (carton)
Availability: 655 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 655 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
BBAP8/12L |