
specifications
| COLOUR | White |
| MATERIAL | Sugarcane |
| PRODUCT DIMENSIONS | 65x65x12mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 1000/ctn |
| bags | 20/ctn |
| pcs/bag | 50 |
| Shipper Gross Weight | 4 kg |
| Shipper Dimensions | 400 mm x 135 mm x 135 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 16 carton/layer, 11 layers/pallet = 176 ctn |
| Additional Info | Additional Information: <p>Not suitable for reheating in the oven, strongly acidic, alkaline or alcoholic foods.</p>
|
compatible products
Sugarcane Taster Mini Plate 1000pc/ctn
PRODUCT CODE: TMP
- White sugarcane taster mini plate.
- Perfect for sampling and tasting, dips, sauces, condiments and toppings.
- Not suitable for reheating in the oven, strongly acidic, alkaline or alcoholic foods.
$89.76
+gst / carton
1000 pcs / $0.09 ea
quantity (carton)
Availability: 31 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 31 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
KRC750 |