
specifications
| COLOUR | White |
| MATERIAL | Sugarcane |
| PRODUCT DIMENSIONS | 79.7x48x11.5/27mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 1000/ctn |
| bags | 20/ctn |
| pcs/bag | 50 |
| Shipper Gross Weight | 4 kg |
| Shipper Dimensions | 550 mm x 170 mm x 130 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 18 carton/layer, 5 layers/pallet = 102 ctn |
| Additional Info | Additional Information: <p>Not suitable for reheating in the microwave or oven, or for long-term refrigeration.</p>
|
compatible products
Sugarcane Taster Mini Bowl 1000pc/ctn
PRODUCT CODE: TMB
- White sugarcane taster mini bowl.
- Perfect for sampling and tastings, dips, sauces, condiments and toppings.
- Not suitable for reheating in the microwave or oven, or for long-term refrigeration.
$89.76
+gst / carton
1000 pcs / $0.09 ea
quantity (carton)
Availability: 8 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 8 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
BCTL50 |
100 pcs / $1.25 ea
$125.39+gst / carton
KCTLMP |
100 pcs / $0.81 ea
$80.53+gst / carton
BL1216W |
1000 pcs / $0.11 ea
$112.56+gst / carton
BCB-T-TS |
250 pcs / $0.40 ea
$99.73+gst / carton
PCB2HF |