
specifications
| COLOUR | White + Clear |
| MATERIAL | corrugated + PET |
| PRODUCT DIMENSIONS | 382x275x30mm |
| UNITS OF MEASURE | CTN |
| pcs | 100/ctn |
| pcs/bag | – |
| Shipper Gross Weight | 4.5 kg |
| Shipper Dimensions | 400 mm x 295 mm x 295 mm / ctn |
| Pallet Configuration | 9 carton/layer, 5 layers/pallet = 45 ctn |
compatible products
CTM |
50 pcs / $1.11 ea
$55.56+gst / carton
Rectangle White Catering Tray Lid Medium w PET Window 100/ctn
PRODUCT CODE: WCTLM
- White rectangle catering tray lid made from cardboard with PET viewing window. Fits CTM, BCTM50 and BCTM catering trays.
$65.54
+gst / carton
100 pcs / $0.66 ea
quantity (carton)
Availability: 68 in stock
Want to try before you buy?
[request_sample_button]
Availability: 68 in stock
stock availability
- NSW

- VIC

- QLD

- WA

you may also like
GPGBLACKH(PACK) |
400 pcs / $0.03 ea
$13.53+gst / carton
GPGGREENH(PACK) |
400 pcs / $0.03 ea
$13.53+gst / carton
GPGREDH(PACK) |
400 pcs / $0.03 ea
$13.53+gst / carton
WRCL |
300 pcs / $0.42 ea
$126.00+gst / carton
BSB16/25/32LPET |